خبرگزاری آريا – پايان ۴۰۰۰ روز انتظار مسيح و آرش


پايان 4000 روز انتظار مسيح و آرش

خبرگزاري آريا – «مسيح و آرش»، دو چهره پرطرفدار موسيقي پس از مدت‌ها انتظار اولين کنسرت خود را برگزار کردند.
به گزارش خبرگزاري آريا، اين دو هنرمند شامگاه ۱۷ و ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ (هر شب دو سانس) به همت موسسه آراد در تالار بزرگ وزارت کشور روي صحنه رفتند و خاطرات ۱۲ ساله را با مخاطبين‌شان مرور کردند. به گفته‌ي مسيح، آن‌ها بيش از ۴۰۰۰ روز براي رسيدن چنين شبي لحظه‌شماري مي‌کردند.
• * قدرشناسي
«مسيح و آرش» که شايد هنوز خيلي‌ها ندانند با هم برادر هستند، در کنسرت‌شان نشان دادند که مانند فضاي عاشقانه‌ي آثارشان، بسيار احساساتي و همچنين بسيار قدرشناس هستند.
اين دو برادر در طول برگزاري کنسرت و با مشاهده هم‌خواني پرشور حضار، چندين بار دست‌هايشان را به سمت آسمان بلند کرده و خدا را شکر کردند و گفتند: «اگر به خاطر همراهي و حمايت شما، هزار بار هم تشکر کنيم، باز کم است.» اين دو همچنين با اشاره به حضور پدر و مادرشان در سالن، از روي سن پايين رفته و آنها را در آغوش کشيدند و همچنين از خواهرشان به عنوان کسي که راه درست را به آن‌ها نشان داد تشکر کردند.
در بخش ديگري از کنسرت، آرش گفت: «مي‌خواهم از کسي که از سال‌ها پيش، ترانه نوشتن و آهنگ ساختن را به من ياد داد تشکر کنم. چقدر خوب است که آدم برادر بزرگتري مثل مسيح داشته باشد.» او سپس مسيح را بغل کرد و در آغوش او اشک ريخت. مسيح نيز گفت: «مدتي بود که من حس و حال کار نداشتم. کسي که به من انگيزه داد و باعث شد من دوباره انرژي بگيرم، آرش بود.»
برادران عدل‌پرور براي معرفي و تشکر از «مسعود جهاني» و «سعيد اتصار» که تنظيم بيشترِ قطعات آن‌ها را انجام داده‌اند، گفتند: «شعر و ملودي‌اي که تنظيم خوبي نداشته باشد، با استقبال مردم مواجه نمي‌شود. اين دو نفر هميشه همراه ما بوده‌اند و نه‌تنها به گردن ما، بلکه بر گردن موسيقي کشور حق دارند.»
مسيح و آرش همچنين در بخش ديگري از کنسرت گفتند: «دو نفر بوده‌اند که واقعاً مثل برادر، واقعاً مثل برادر و واقعاً مثل برادر در کنار ما قرار گرفتند و شبانه‌روزي تلاش کردند تا ما و شما امشب همديگر را از نزديک ببينيم. اين دو نفر، «ميلاد ماهان‌راد» و «سعيد سال‌افزون» مديران موسسه آراد هستند.»
• * ميهمانان
چهره‌هاي سرشناس زيادي در اولين کنسرت «مسيح و آرش» حضور داشتند. بهنام باني، شهاب مظفري، محسن رجب‌پور، محمدرضا خانزاده، مسعود جهاني، سعيد انصار، ميثم ابراهيمي، شهاب رمضان، حامد برادران، علي ياسيني، دکتر مسعود صابري و… از جمله ميهمانان اين کنسرت بودند.
• * ارکستر؛ مختصر و مفيد
رهبري ارکستر مسيح و آرش را «اشکان آبرون» بر عهده دارد؛ موزيسين باتجربه‌اي که در سال‌هاي اخير در ارکستر هنرمندان مختلف حضور داشته و حالا در کنار دو خواننده‌ي سرشناس، براي نخستين بار رهبري ارکستر را تجربه مي‌کند. او ارکستر خلوتي آماده کرده که خودش در آن کيبورد مي‌نوازند و علاوه بر آن آرش پژند مقدم (درامز)، ميلاد عالمي (ويولن)، محمدعلي نصري (گيتار الکتريک) و يک نوازنده گيتاربيس حضور دارند. تنظيم قطعات براي ارکستر از نقاط قوت اين کنسرت بود.
• * حواشي کنسرت
اين کنسرت در حالي برگزار شد که در نخستين دقايق شروع بليت‌فروشي از طريق سايت آرادکنسرت، اين سايت به دليل هجوم عجيب هواداران مسيح و آرش از دسترس خارج شد. به گفته مديران موسسه آراد، با وجود اين‌که سرورهاي اين سايت تقويت شده بود، اما اقدام همزمان حدود ۲۰۰ هزار کاربر براي خريد بليت باعث شد سايت براي ساعاتي از دسترس خارج شود.
از حواشي ديگر اين کنسرت، فروش چشمگير بليت‌هاي آن در بازار سياه بود. در حالي که بليت‌هاي اين برنامه از ۴۵ تا ۱۶۰ هزار تومان قيمت‌گذاري شده بود، در بازار سياه و به‌ويژه در سايت ديوار تا ۳۵۰ هزار تومان به فروش گذاشته شد و حتي آگهي عجيب فروش بليت اين کنسرت به قيمت ۱۰ ميليون تومان، از موارد عجيبي بود که مورد بحث مخاطبين قرار گرفت و همين باعث شد موسسه «آراد» در اطلاع‌رساني براي فروش بليتِ سانس‌هاي تمديدي اين کنسرت، تأکيد کند که مخاطبين صرفاً از طريق سايت آرادکنسرت اقدام به خريد بليت کنند.
• * تمديدهاي پياپي
پس از استقبال عجيب مخاطبين از کنسرت ۱۷ اسفند مسيح و آرش، اين کنسرت ابتدا براي ۱۸ اسفند و سپس براي روزهاي ۲۳ و ۲۵ اسفندماه (هر شب دو سانس) تمديد شد و تمامي بليت‌هاي آن‌ها در چند دقيقه به فروش رسيد. بر اين اساس، مسيح و آرش در ابتداي مسير برگزاري کنسرت‌هايشان جمعاً ۸ سانس کنسرت در سالن ۳۰۰۰ نفره وزارت کشور را طي يک هفته تجربه مي‌کنند.
در ادامه عکس‌هاي «مونا فاضلي» و «ليلي شاهوردي» از اين کنسرت و حاشيه‌هايش را ببينيد.