خبرگزاری آريا – «دين و تکنولوژي» از نگاه «گستره شريعت»


«دين و تکنولوژي» از نگاه «گستره شريعت»

خبرگزاري آريا – برنامه تلويزيوني «گستره شريعت» در ماه رمضان هر شب ساعت ۲۳ از شبکه چهار سيما پخش مي شود.
به گزارش خبرگزاري آريا از روابط عمومي شبکه چهار سيما، اولين قسمت از سري جديد برنامه تلويزيوني «گستره شريعت» که ويژه ماه مبارک رمضان طراحي و توليد شده است از ۲۷ ارديبهشت، هر شب ساعت ۲۳ به روي آنتن شبکه چهار سيما مي رود.
«دين وتکنولوژي» اولين موضوع از سري ماه رمضاني اين برنامه است که از روز پنجشنبه در سه قسمت پخش و تحليل مي شود.
دکتر قاسم پور حسن مجري کارشناس در اين سه قسمت ميزبان، دکتر محمدعلي مرادي، دکتر گلشني و دکتر پيروزمند مي شود و با آنها در خصوص «دين و تکنولوژي» به گفتگو مي پردازد.
تعريف درست و دقيق تکنولوژي چيست و سرشت فناوري نوين چه مي باشد؟ آيا دين اقتضاء و پرسش خاصي نسبت به تکنولوژي دارد؟ اساسا در دنياي اسلام چه فهمي از تکنولوژي و فناوري وجود دارد؟ نسبت ميان تکنولوژي، علم و فناوري با ارزش ها و آموزه هاي ديني چيست؟ آيا مي توان از فناوري اسلامي يا ديني يا علم قدسي دفاع کرد؟ نسبت تمدن غربي و ديدگاه سکولاريسم با تکنولوژي و فناوري چيست؟ از جمله سوالاتي است که در اين برنامه به آنها پاسخ داده مي شود.
تاريخ نگاري قرآني، رويا انگاري وحي، نسبت تاريخ مندي قرآن با فرهنگ غرب، نحوه هدايت گري و تاثير قرآن در زندگي از جمله موضوعات ديگري است که در قسمت هاي بعدي برنامه «گستره شريعت» مورد بررسي قرار مي گيرد.
اين برنامه محصول گروه فرهنگ و انديشه شبکه چهار سيما است و تهيه کنندگي آن را دکتر پرويز فارسيجاني بر عهده دارد.