خبرگزاری آريا – «سرّ دلبران» در مساجد يزد گشوده مي‌شود


«سرّ دلبران» در مساجد يزد گشوده مي‌شود

خبرگزاري آريا – محمدحسين لطيفي که ساخت مجموعه‌هاي متنوعي را در ماه رمضان همچون نردبام آسمان، صاحبدلان، دودکش و پادري در کارنامه هنري‌اش دارد و هر کدام از آنها در گونه متفاوتي ساخته شده، براي رمضان امسال با مجموعه «سر‌دلبران» ميزبان مخاطبان شبکه يک است. او در اين مجموعه روايتگر زندگي يک روحاني است که درصدد حل مشکلات روزمره مردم است. اين مجموعه با محوريت سبک زندگي اسلامي ـ ايراني و مسجد پخش مي‌شود.
به گزارش جام‌جم، در اين مجموعه نقش روحاني را برزو ارجمند به عهده دارد و تلاش دارد نقشي متمايز از روحاني فيلم مجموعه معراجي‌ها باشد. در کنار او محمد کاسبي، فرهاد قائميان، اسماعيل محرابي، فرخ نعمتي، جعفر دهقان، کامران تفتي، جهانبخش سلطاني، رابعه مدني، متين ستوده، نصرت ميرعظيمي، شهين تسليمي، نگار عابدي، محمد الهي، حسام حسني و… به ايفاي نقش مي‌پردازند. اين سريال محصول سازمان هنري اوج است.
پيدا کردن مساجد در بافت قديمي يزد
محمدحسين لطيفي درباره توليد اين مجموعه در يزد به جام‌جم گفت: ابتدا قصه براي تهران نوشته شده بود، ولي وقتي فيلمنامه را خواندم، احساس کردم نمي‌شود اين قصه را در فضاي تهران تعريف کرد. به نظرم تهران بي هويت شده، حتي در محله‌هاي جنوب شهر و بافت قديمي فعلي نمي‌توان جايي براي روايت چنين قصه‌هايي پيدا کرد. ما براي اين قصه مسجد و محله‌هايي را مي‌خواستيم که الان در ساختمان‌هاي بلند تهران گم شده است. همه اين موارد باعث شد يزد را به جاي تهران انتخاب کنيم. ضمن اين که يزد هنوز بافت قديمي‌اش را حفظ کرده و فضاي اين شهر به روايت قصه کمک زيادي کرد.
وي درباره نقش روحاني قصه توضيح داد: نقش روحاني قصه را برزو ارجمند بازي مي‌کند که شخصيت اصلي قصه است. اين روحاني مردمي است. او کار مي‌کند و… من احساس مي‌کنم مردم با تماشاي اين سريال اين روحاني را دوست داشته باشند و برايشان قابل باور است؛ بنابراين تفاوتي بين روحاني قصه و ديگر کاراکترهاي داستان که افراد معمولي هستند، نديديم.
اين کارگردان درباره اين که برزو ارجمند در فيلم مجموعه معراجي‌ها هم نقش روحاني را بازي کرده بود، آيا روحاني سريال سردلبران متفاوت از آن روحاني است، توضيح داد: بله، چون روحاني قصه ما شخصيت‌محوري قصه است. او در دل مردم زندگي مي‌کند، اما بروز ارجمند در فيلم مجموعه معراجي نقش فرمانده گردان را داشت؛ بنابراين تفاوت‌هاي زيادي با هم دارند.
قرار گرفتن در موقعيت‌هاي مختلف
حسام حسني يکي از بازيگران جوان سريال است. او درباره نقش‌اش در اين سريال گفت: در مجموعه سردلبران نقش مجتبي را به عهده دارم که پسر پهلوان است. نقش پدرم را هم جعفر دهقان بازي مي‌کند. مجتبي در موقعيت‌هاي مختلف قرار مي‌گيرد.
وي درباره همکاري با محمدحسين لطيفي گفت: کار کردن با آقاي لطيفي برايم تجربه ارزشمندي است و از او خيلي ياد گرفتم. وقتي بازيگر با او کار مي‌کند، آرامش دارد و مي‌داند کارگرداني او را هدايت مي‌کند که هم به کارش مسلط است و هم اين که انرژي مثبت به بازيگر مي‌دهد.
دعاي خير مردم پشت سرم است
بروز ارجمند تا امروز نقش‌هاي مختلفي را در تلويزيون بازي کرده است. او، هم تجربه بازي در کارهاي طنز را دارد و هم جدي و هميشه تلاش کرده از نقش‌هاي کليشه‌اي دوري کند. او براي دومين بار قرعه به نامش افتاد که نقش روحاني را بازي کند.
وي درباره بازي در مجموعه رمضاني سر دلبران گفت: ماه رمضان هميشه برايم نشانه‌هاي خوبي به همراه داشته است و در کارنامه هنري‌ام تجربه بازي در چند مجموعه تلويزيوني رمضاني را دارم. مردم در ماه رمضان خيلي بيننده سريال‌ها هستند و دعاي خير مردم را در اين ماه پشت سرم احساس مي‌کنم. وقتي هم فيلمنامه مجموعه سردلبران را خواندم و نقشي را که به من پيشنهاد شده بود دوست داشتم و به همين دليل پذيرفتم. اميدوارم مردم هم سريال را ببينند و لذت ببرند.
ارجمند عنوان کرد: من در کارهاي قبلي محمدحسين لطيفي هم حضور داشتم. کار با او خيلي لذتبخش است. نقش مقابلم را در اين مجموعه متين ستوده بازي مي‌کند و نقش مادرم به عهده رابعه مدني است. همچنين بيشترين بازي‌ام هم با آقايان محمد کاسبي و فرهاد قائميان است.
اين بازيگر درباره اين که آيا در اين سريال با لهجه نقش روحاني را بازي مي‌کنيد، توضيح داد: نه به هيچ وجه با لهجه بازي نمي‌کنم و خوشحالم يک بار ديگر نقش روحاني را بازي مي‌کنم. البته اين روحاني با روحاني فيلم مجموعه معراجي‌ها تفاوت‌هاي زيادي دارد.
فاطمه عودباشي