خبرگزاری آريا – «سيمين غانم» بار ديگر با مخاطبانش ديدار مي‌کند


«سيمين غانم» بار ديگر با مخاطبانش ديدار مي‌کند

خبرگزاري آريا – «سيمين غانم» – خواننده- روزهاي ۱۴ و ۱۵ تير ماه سال جاري در تالار وحدت به روي صحنه خواهد رفت. در اين اجرا که هر روز طي يک سانس اجرا مي‌شود، غانم چون هميشه برنامه‌ي خود را با قطعه‌اي در مدحِ حضرت علي (ع) آغاز مي‌کند و پس از آن تعدادي از قطعاتِ خاطره‌انگيزِ خود «گل گلدون من»، «سيب»، «آسمان آبي»، «مرد من»، «گل پامچال»، «بيقرار» و «حلقه» را به همراه قطعاتي جديد که خودش آهنگ‌سازي کرده، اجرا مي‌کند.
در اين برنامه سارا احمدي (دف)، آزاده شمس (ويولن)، آرمينا جعفري (درامز)، نيلوفر ابراهيمي (فلوت) و فروغ فضلي (پيانو) خواهند نواخت.
«سيمين غانم» فعاليت رسمي خود را از ۲۵ سالگي و در سال ۱۳۴۸ آغاز کرد. او دوره موسيقي سنتي و رديف را زير نظر «محمود کريمي» گذراند. مدتي نيز نزد «مرتضي حنانه» قواعد موسيقي و سلفژ را آموخت و با علي تجويدي نيز در زمينه موسيقي کار کرد. او فعاليت‌هاي خود در حوزه‌ي موسيقي پاپ را با حمايت آهنگسازاني چون بابک بيات، فريبرز لاچيني و… آغاز کرد. «قلک چشات»، نخستين ترانه او به سبک جديد بود. معروف‌ترين ترانه سيمين غانم «گل گلدون من» نام دارد که سروده فرهاد شيباني و ساخته فريبرز لاچيني با تنظيم فريدون شهبازيان است. صداي سيمين غانم که در محدوده کنترآلتو قرار مي‌گيرد، صدايي است گيرا، قوي و پرطنين. نخستين کنسرت او پس از انقلاب در مهرماه ۱۳۷۸ در سينما صحرا در تهران برگزار شد.
اين هنرمند در دومين جشن موسيقي ما تجليل شد.