خبرگزاری آريا – رضا کيانيان: فرهنگ و هنر بهترين راه همدلي فارسي زبانان جهان است


رضا کيانيان: فرهنگ و هنر بهترين راه همدلي فارسي زبانان جهان است

خبرگزاري آريا_ رضا کيانيان ابراز اميدواري کرد که فارسي زبانان جهان از جمله مردم ايران، افغانستان و تاجيکستان همکاري  بيشتري با يکديگر در عرصه فيلم و سينما و فرهنگ و هنر داشته باشند.
به گزارش آريا، رضا کيانيان بازيگر سينما، تئاتر و تلويزيون ايران که در گفت و گوي آي فيلم۲ با وي درباره همکاري و همدلي هر چه افزون تر فارسي زبانان منطقه و جهان گفت: فارسي زبانان ما تمام خراسان بزرگ يعني تا مرز چين را در بر مي گيرند؛ من چندي پيش سفري به تاجيکستان داشتم و متوجه شدم تاجيک ها هم  برنامه هاي فرهنگي را دوست دارند افغانستاني ها و ايراني ها هم همينطور. چون همه با هم يک کشور بوديم حالا دست روزگار بين ما مرز کشيده است اما مرزها نتوانسته دل هاي ما را از يکديگر جدا کند ما واقعا از طريق جشنواره جهاني فيلم فجر خيلي سعي مي کنيم به کشورهاي فارسي زبان از جمله افغانستان کمک کنيم تا فيلم سازي شان رشد کند چون هرچقدر فيلم سازي اين منطقه رشد کند به نفع همه کشورها هست و خود من هم هر زمان کاري مشترک پيشنهاد شود، استقبال خواهم کرد.
اين بازيگر ايراني که هم اکنون در حال نقش آفريني در سريال «عروس تاريکي» است، اقدامات مناسب در راستاي پيوند بيشتر فارسي زبانان و نزديکي بيشتر آن ها را اينگونه برشمرد:هميشه مي گويند که آدم ها را قلب هايشان به هم نزديک مي کند؛ قلب ها هم مستقيم با هنر ارتباط دارند نه با سياست، سياست بود که بين ما فارسي زبانان مرز کشيد  و اين هنر هست که يک روز اين مرزها را از بين خواهد برد، در نتيجه موسيقي، سينما،تئاتر، نقاشي و معماري تمام اين هنرهايي هستند  که ما را دوباره به همزباني سابقمان مي رساند.
کيانيان اضافه کرد: من فکر مي کنم که مردم ايران هم از فيلم هاي افغانستاني استقبال مي کنند. ما چهار ميليون افغانستاني در ايران داريم. همين که همان چهار ميليون نفر بروند و آن فيلم را بينند، اتفاق خوبي است.از سوي ديگر تماشاگران ايراني هم دوست دارند بينند کشور هم زبانشان يعني افغانستان چه فيلم هايي را ساخته است، مثل ترانه هاي افغانستاني که در کشور ما خيلي پرطرفدار است.