خبرگزاری آريا – بليت رايگان جام جهاني فوتبال در گيشه تلويزيون
تمهيدات رسانه ملي براي پوشش جام جهاني فوتبال؛

بليت رايگان جام جهاني فوتبال در گيشه تلويزيون

خبرگزاري آريا-تلويزيون اين روز‌ها با تمهيداتي که براي پوشش جام جهاني فوتبال ۲۰۱۸ روسيه انديشيده، اين اتفاق بزرگ ورزشي را از زواياي مختلف به مخاطبانش نمايش مي‌دهد.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از روابط عمومي رسانه ملي، ويژه برنامه‌هاي سيما براي پوشش جام جهاني فوتبال ۲۰۱۸ روسيه از ديشب با «۲۰۱۸» عادل فردوسي پور در شبکه سه سيما رقم خورد.
فردوسي پور در نخستين گام خود در اين راه، با دعوت از علي پروين و حشمت مهاجراني، دو تن از پيشکسوتان بزرگ فوتبال کشورمان، نشان داد که با دست پر تا پايان اين جام مخاطبانش را همراهي خواهد کرد. اين برنامه با حضور دکتر صدر به موضوع نخستين بازي ايران در جام جهاني آرژانتين در سال ۱۳۵۶ پرداخت.
شبکه سه اين برنامه را تا پايان جام جهاني فوتبال، هر شب ساعت ۲۲ و ۳۰ دقيقه روي آنتن خواهد برد.
تحليل بازي‌هاي ايران در اين جام، بررسي ديگر بازي‌هاي جام جهاني فوتبال، گزارش‌هاي مستند از حواشي بازي‌ها در روسيه، گزارش از تيم‌هاي راه يافته به جام جهاني روسيه و گفت و گو با کارشناسان فوتبال در باره اين اتفاق جهاني فوتبال، از بخش‌هاي اين برنامه خواهد بود.
شبکه سه سيما علاوه بر اين برنامه، پخش برخي از بازي‌هاي اين جام به ويژه بازي‌هاي تيم فوتبال کشورمان با رقباي خود را بر عهده گرفته است.
مستند «دريبل» نيز از ديگر هداياي شبکه سه به مخاطبانش در اين روز‌ها خواهد بود.
اين مستند را که در ۳ قسمت توليد و آماده پخش شده، خانه مستند توليد کرده و در اختيار شبکه سه قرار داده است.
در اين مستند پشت پرده فوتبال در جهان بررسي مي‌شود.
پخش مستند‌ها و گزارش‌هاي محمدرضا احمدي و محمدحسين ميثاقي از روسيه، پخش مجموعه نماهنگ‌ها و آثار تصويري کوتاه از ديگر اقدامات شبکه سه براي مخاطبان فوتبال دوست خواهد بود.
شبکه ورزش، ديگر شبکه سيماست که در طول برگزاري جام جهاني فوتبال، فعال خواهد بود.
پخش برخي از بازي‌هاي اين جام به طور زنده از اقدامات شبکه ورزش براي مخاطبان است. اين شبکه برنامه تخصصي «فصل داغ فوتبال» را نيز براي مخاطبانش تدارک ديده است.
پخش گزارش‌هايي از حواشي جام جهاني و بررسي بازي‌ها با حضور کارشناسان ورزشي از ديگر اقدامات شبکه ورزش در طول برگزاري اين جام است.
شبکه اميد برنامه زنده «جام رويايي» ويژه جام جهاني فوتبال ۲۰۱۸ را به منظور پوشش مسابقات فوتبال جام جهاني روسيه با اجراي محمد درخشنده و هادي خضاب از سه شنبه ۲۲ خرداد روي آنتن مي‌برد.
اين برنامه به اطلاع رساني لحظه به لحظه از نتايج بازي‌هاي فوتبال روسيه با حضور بازيکنان معروف و کارشناسان رسانه‌اي فوتبال و مربيان معروف فوتبال مي‌پردازد.
گزارش‌هاي مردمي در سطح شهر و گزارش بازي‌هاي روسيه و حضور پيشکسوتان در «جام رويايي» از بخش‌هاي ثابت برنامه است.
برنامه ترکيبي «جام رويايي» در ۳۴ قسمت ۷۵ دقيقه‌اي تا فينال بازي‌هاي روسيه هر روز ساعت ۱۴ ميهمان علاقه‌مندان فوتبال خواهد بود.
شبکه خبر با تدارک يک بخش خبري ويژه، جام جهاني را پيگيري مي‌کند.
در اين بخش خبري، که هر شب ساعت ۲۱ و ۳۰ دقيقه اجرا خواهد شد، مخاطبان از آخرين اتفاقات جام جهاني روسيه، نتايج بازي‌ها و موضوعات جانبي اين رويداد بزرگ ورزشي مطلع خواهند شد.
تيم ملي فوتبال کشورمان براي پنجمين بار به جام جهاني صعود کرده است و در گروه دوم رقابت‌ها، در کنار تيم‌هاي پرتغال، اسپانيا و مراکش تلاش خواهد کرد به دور بعدي مسابقات راه يابد.
در چارچوب رقابت‌هاي جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه، تيم ايران ۲۵ خرداد در ورزشگاه «کرستوفسکي» سن‌پترزبورگ با تيم مراکش بازي خواهد کرد. اين بازي ساعت ۱۸ و ۳۰ دقيقه به وقت تهران برگزار و از شبکه سه سيما پخش مي‌شود.
پنج روز بعد، در ۳۰ خرداد ايران در ورزشگاه «کازان آرنا» شهر کازان، به مصاف اسپانيا مي‌رود. اين بازي ساعت ۲۱ و ۳۰ دقيقه به وقت تهران برگزار و از شبکه سه سيما پخش مي‌شود.
پنج روز بعد نيز (چهارم تير)، تيم ملي ايران در ورزشگاه «موردويا» شهر سارانسک با تيم ملي پرتغال مواجه خواهد شد.
رسانه ملي با تمهيداتي که انديشيده است، همه بازي‌هاي جام جهاني روسيه را براي مخاطبان از طريق شبکه سه و شبکه ورزش پخش مي‌کند.