خبرگزاری آريا – وقتي سوپراستار سينما معارف درس مي‌داد! +عکس


وقتي سوپراستار سينما معارف درس مي‌داد! +عکس

خبرگزاري آريا – احسان عليخاني در بيست و ششمين برنامه ماه عسل ميزبان محمدرضا گلزار بازيگر مطرح و پر طرفدار سينما بود.
به گزارش خبرگزاري آريا از باشگاه خبرنگاران، احسان عليخاني در بيست و ششمين برنامه «ماه عسل» ميزبان محمدرضا گلزار بازيگر مطرح و پر طرفدار سينما بود، عليخاني پيرامون اين روزهاي گلزار سوال کرد و او در پاسخ گفت: مشغول فيلمبرداري سريال «ساخت ايران» هستيم و بعد از ۱۰ روز ديگر کار من به پايان مي رسد.
گلزار درباره برنامه «ماه عسل» عنوان کرد: حضور من در برنامه هاي تلويزيوني به دليل کمبود زمان بسيار کم است، به عقيده من معدل «ماه عسل» بسيار بالاست و من امروز با افتخار در خدمت شما هستم. من آخرين بار سال ۸۸ در برنامه سال تحويل رضا رشيدپور حضور پيدا کردم و ديگر در تلويزيون برنامه‌اي نداشتم.
عليخاني درباره چهل سالگي گلزار سوال کرد و گلزار در پاسخ گفت: ۴۱ ساله شدم و از سال ۷۹ که بيست و سه ساله بودم به سينما آمدم و حالا حدود ۱۹ ساله در سينما حضور دارم.
بازيگر فيلم سينمايي «عاشقانه ها» درباره بحران چهل سالگي گفت: نمي توان اسم آن را بحران گذاشت، چون که هر رده سني جذابيت و سختي خود را دارد و بايد با آن کنار آمد. شرايط زندگي سخت تر مي‌شود و به سختي زندگي نزديک خواهيد شد.
عليخاني گفت: يک چيز جالب درباره تو اين است که خيلي حرف ديگران براي تو مهم نيست، يعني ممکن است براي همه ما مهم باشد، شايد پذيرش آن سخت است که همه درباره ما نظر بدهند اما ما حق نداريم شبيه چيزي شويم که آنها دوست دارند، اما تو در واقع کاري که دوست داري را انجام مي دهي؟
گلزار گفت: من کاري را که فکر کنم درست است، انجام مي دهم، به هر حال قضاوت کردن کار روزمره جامعه است. اظهار نظر کردن با داوري خيلي متفاوت است و زماني که نظري مي دهم براساس حدس خودم است اما وقتي که قضاوت مي کنم، بايد جوابگو قضاوت ها نيز باشم.
عليخاني گفت: تو جزو آدم هايي هستي که در چند سال اخير قضاوت شده‌اي حتي در سينما تو را به عنوان بازيگر دوست نداشتند و مي‌گفتند به خاطر فيزيک و زيبايي آمده‌اي اما ايستادگي کردي و جايگاه خود را تثبيت کردي.
عليخاني در ادامه اين گفتگو درباره حضور دوباره گلزار در حوزه موسيقي و همچنين اجراي برنامه تلويزيوني پرسيد.
گلزار درباره برنامه خود که در شبکه سه سيما تدارک ديده است، تصريح کرد: برنامه‌اي را تدارک ديده‌ايم که در قالب مسابقه تلويزيوني بسيار پر انرژي و مهيج است. ما مدل ايراني پر ببيننده‌ترين برنامه تلويزيوني تاريخ جهان را براي مردم آماده مي کنيم؛ يک برنامه ايراني را مي سازيم که معادل خارجي پر بيننده ترين است.
وي ادامه داد: اين برنامه کاملا کپي نيست، چون که ما سوالات ايراني طراحي مي کنيم که براي بالا بردن سطح فرهنگي جامعه است و تلاش مي کنيم در سطح بالا کار شود. البته جايزه مالي براي نفر اول که بتواند به ۱۵ سوال من پاسخ بدهد ۱۰۰ ميليون تومان است، که در راستاي سرانه مطالعه پايين مي توانيم به آن کمک کنيم.
گلزار در خصوص جذابيت اين مسابقه گفت: خود من چند سالي است اين مسابقه را پيگيري مي کنم و جزو طرفداران اين مسابقه هستم، البته ما براي مسابقه خودمان زمان و هزينه از طرف سازمان صدا و سيما داشتيم که تا دو روز در هفته ميزبان مردم از شبکه سه سيما با يک دکور جذاب باشيم.
بازيگر سينما در ادامه درخصوص بخش هاي مختلف اين برنامه گفت: سعي خودم را مي‌کنم کارهاي مجريان را نگاه کنم؛ يک مقدار سخت است اما از عهده آن بر مي‌آيم. ضبط برنامه را از دو هفته ديگر شروع خواهيم کرد و از يک ماه ديگر روي آنتن شبکه سه مي رود، همچنين مردم از طريق اپليکيشن مي‌توانند با جواب دادن سوالات و به حد نصاب رسيدن امتياز وارد مسابقه شوند.
عليخاني با اشاره به دوران دانشجويي و تست زدن کنکور نسل خودشان گفت و گلزار ادامه داد: من رتبه ۵ کنکور را کسب کردم و آن دوران درس عربي و معارف را در آموزشگاه ها تدريس مي کردم.
در بخش دوم برنامه «ماه عسل» نفرات برتر جشنواره «قهرمان من» اعلام شد‌، عليخاني براي اعلام نفرات برتر هيجان خاصي را به شرکت کنندگان منتقل مي کرد و در نهايت فيلم مستند کودکان سر پل ذهاب به عنوان فيلم اول و مستند سيد علي از کاشمر فيلم دوم، و همچنين فيلم چوپان فداکار از پيرانشهر به عنوان فيلم سوم معرفي شد. البته مادري که پسرش را قهرمان خود مي دانست و از آن فيلم درست کرده بود، نفر چهارم اين رقابت رمضاني شد و به هر کدام جوايزي تعلق گرفت که عبدالعلي علي عسکري رئيس سازمان صدا و سيما به عنوان هديه به گروه چهارم نفري ۵ ميليون تومان داد.
گفتني است؛ در حاشيه اين برنامه پس از اعلام اسامي نفرات برتر، کودکان زلزله زده سرپل ذهاب، از سر شوق اشک مي ريختند و با جايزه‌اي که دريافت کردند، تصميم گرفتند با پول آن خانه‎اي براي کودکان سرپل ذهاب بنا کنند.