خبرگزاری آريا – بهرام افشاري: «بهتاش» سربار پايتخت۵ نبود


بهرام افشاري: «بهتاش» سربار پايتخت5 نبود

خبرگزاري آريا- بهرام افشاري در گفت‌وگوي اختصاصي با آي‌فيلم درباره حضورش در مجموعه پايتخت۵ گفت: حضورم در پايتخت۵ تأثير زيادي در سرنوشتم دارد. خيلي زياد! تئاتر براي من هميشه جايگاه خود را دارد اما حالا سينما و تلويزيون هم برايم جدي است. در سريال پايتخت همين پيشينه تئاتري به کارم آمد.
به‌گزارش آريا به نقل از  روابط‌عمومي شبکه آي‌فيلم، بهرام افشاري ابراز کرد: محسن تنابنده به‌واسطه شناخت و تعريف‌هايي که از من شنيده بود، به کار دعوتم کرد. بهتاش هم خيلي زود با خانواده هماهنگ شد. انگار از ابتداي سريال پايتخت اين شخصيت حضور داشت. به قول معروف سربار مجموعه نبود.
بازيگر نقش بهتاش در پايتخت۵ درباره علت کم‌کاري‌اش در تئاتر توضيح داد: اين اواخر مدتي نتوانستم در تئاتر کار کنم تا اينکه نمايش جوجه تيغي را کارگرداني کردم. قائل به تجربيات تازه و جديد هستم. دوست دارم تجربه کنم. در همه سال‌هايي که به اين حرفه پرداخته‌ام، سعي کردم جسارت کارهاي جديد را داشته باشم؛ مثلاً وقتي آتيلا پسياني در نمايش «ديابوليک روميو و ژوليت»، از من دعوت کرد با اشتياق پذيرفتم چون مخاطب چهره تازه‌اي از من ديد.
وي ادامه داد: هرچند اين کار در جشنواره تئاتر فجر ديده نشد و داوران اين کار را نديدند؛ اما متر و معيارهاي داوران با مخاطبان زمين تا آسمان تفاوت دارد. براي آن نقش(رابينسون کروزوئه) بايد جايزه مي گرفتم .نقشي که ۹ ماه تمرين کردم و مي‌دانستم جايزه براي من است. در اين کار و نمايش جن گير کار کوروش نريماني خيلي متفاوت بودم يا در نمايش پاييز  کار نادر برهاني مرند که نقش يک پيرمرد ۷۰ ساله را بازي کردم. حرف من بر سر متر و معيارهاست وگرنه کسي هست که از جايزه خوشش نيايد؟ هرکس بگويد من تشويق را دوست ندارم دروغ  مي گويد!
بازيگر نقش بهتاش پايتخت گفت: من با افتخار مي‌گويم بچه شهرستانم و براي موفقيت بسيار تلاش مي‌کنم. خيلي‌ها پيغام مي‌گذارند که ما شهرستاني‌ها چطور بايد شروع کنيم، کسي ما را نمي‌بيند. من هميشه گفته‌ام بايد ايمان داشت و تلاش کرد. زماني که به تهران آمدم، حتي  تئاتر شهر را نمي‌شناختم. در نمايش «جوجه تيغي» ماجراي خودم را تعريف کردم و اينکه لحظه‌اي نااميد نشدم.
افشاري با بيان اينکه جايزه فجر براي نمايش رابينسون کروزوئه، در عزت نفس او تأثير گذاشت، گفت: اين نمايش در اجرا درخشيد. خيلي‌ها ما را ناديده گرفتند و همراهي نکردند؛ اما به موفقيت ايمان داشتيم.  بعد از آن کار مدت‌ها بيکار شدم و سخت گذشت. طعم بيکاري را آن زمان خوب حس کردم. جايزه‌هاي ديگري هم داشتم؛ اما جايزه  تئاتر فجر چيز ديگري است.
وي که پس از اين جايزه براي ايفاي نقش شيرعلي، برادر بهبود به پايتخت۲ دعوت شد، در اين‌باره تصريح کرد: محسن تنابنده تئاترهايم را نديده بود ولي از من شنيده بود. وقتي دعوتم کرد اول پرسيد زبان مازني بلدي، مي تواني صحبت کني؟ گفتم نه اما مي‌توانم اين لهجه را دربياورم. خودم عاشق سريال پايتخت بودم حتي از تمريناتم مي‌زدم که حتماً اين سريال را ببينم.
افشاري افزود: سکانسي بود که شيرعلي بايد  زير تخت دراز مي‌کشيد. به‌دليل شرايط فيزيکي من خيلي سخت بود و اذيت شدم .اما نتيجه خوب بود طوري‌که شيرعلي محبوب‌ترين بازيگر مهمان فصل دوم سريال پايتخت شد. بعد از پايتخت ۲فکر مي‌کردم ارتباطم با سريال پايتخت قطع شده تا اينکه براي فصل جديد از من دعوت شد؛ آن هم به عنوان يکي از بازيگران اصلي مجموعه و براي ايفاي نقش پسر بهبود.
بازيگر سريال پايتخت درباره قد بلندش گفت: خيلي‌ها قد من را مشکل‌ساز مي‌دانستند و مي‌گفتند وقتي قرار است از تو و بازيگر مقابل نماي دونفره (تو شات)  بگيريم، صحنه قناس مي‌شود و زيبا نيست ‌و براي خيلي کارها به اين دليل من را رد کردند. اما خيلي از کارگرداناني که با من کار کردند، مثل رضا درميشيان يا منوچهر هادي و  سيروس مقدم قد من را فراموش کردند. اتفاقاً کارهايشان هم زيبا بود و خلاقيت به خرج دادند.
افشاري در پايان خاطرنشان کرد: تئاتر خانه من است. آدم هرجايي برود به خانه‌اش برمي‌گردد. سعي مي‌کنم حداقل سالي يک کار تئاتر داشته باشم؛ اما به سينما هم با جديت فکر مي‌‌کنم. پيشنهادات تئاتري زياد دارم اما خيلي‌ها باب ميل من نيست. اگر تجربه تازه‌اي باشد، حتماً مي‌پذيرم. دوست دارم از تکرار دوري کنم. در اين مسير به کارگرداني تئاتر هم فکر مي‌کنم.