خبرگزاری آريا – گروه «رستاک» به سراغ قطعات فولکوريک فارسي رفت


گروه «رستاک» به سراغ قطعات فولکوريک فارسي رفت

خبرگزاري آريا – گروه رستاک طبق روال گذشته که در فصل بهار آلبوم منتشر مي‌کند، روز گذشته (دوشنبه ۲۸ خرداد) از پنجمين آلبومش در خانه فرهنگ و هنر مانا رونمايي کرد. اين آلبوم که نام آن هم «بهار» است، شامل هفت قطعه بختياري، بندري، آذري، گيلکي، کردي و دو قطعه فارسي است که براي اولين‌بار است گروه قطعات فولکوريک فارسي را اجرا مي‌کند.
گروه رستاک که در پنجمين آلبوم به سراغ قطعات فولوکور به زبان فارسي رفته، دو قطعه «شکوفه مي رقصد از باد بهاري» که تصنيفي از عطالله خرم با ترانه‌اي از پرويز وکيلي است و همچنين «گل پونه نعنا پونه» از ساخته‌هاي سيد جواد بديع‌زده را خوانده‌اند که قطعه اول با صداي ياور احمدي‌فر و قطعه دوم با صداي اکبر اسماعيلي‌پور اجرا شده است. باقي قطعات را طبق روال، خواننده‌هاي گروه يعني برادران مرداي خوانده‌اند.
نام سيامک سپهري همچنان به عنوان سرپرست گروه ذکر شده است اما عکسش در ميان اعضاي گروه روي کاور آلبوم مشاهده نمي‌شود. موضوع ديگر اين‌که مجيد پوستي که قبلاً هم با رستاک همکاري مي‌کرده و در اين سال‌ها خارج از گروه فعاليتش را در حوزه موسيقي فيلم ادامه مي‌داد، حالا دوباره به گروه برگشته و به عنوان خواننده، آهنگساز و نوازنده همکاري داشته است.
اساتيدي که در اين آلبوم صوتي-تصويري همکاري کرده‌اند عبارتند از عاشيق ايمران حيدري از آذربايجان، ناصر وحدتي از گيلان، کوروش اسدپور از قوم بختياري و آروين زنده دل از کردستان بوده‌اند.
آنها در مراسم رونمايي قطعات «گل پونه نعنا پونه» با صداي اکبر اسماعيلي‌پور و قطعه کردي «بهار» با صداي فرزاد مرادي را اجرا کردند. محمود دولت آبادي، رويا تيموريان، امير شهاب رضويان، بيژن بيژني، حسن فتحي، اميرحسين مدرس و ستاره اسکندري از جمله مهمانان حاضر در اين مراسم بودند.
آلبوم «بهار» که به همت شرکت «هنر اول» به مديريت مجيد محسني منتشر شده را مي‌توانيد از فروشگاه‌هاي فرهنگي تهيه کنيد.