خبرگزاری آريا – «كُنتُ كَنزا»ي مصباح قمصرى در سبک پراگرسيو راک منتشر شد


«كُنتُ كَنزا»ي مصباح قمصرى در سبک پراگرسيو راک منتشر شد

خبرگزاري آريا – تازه‌ترين اثر مصباح قمصرى در سبک پراگرسيو راک و با نام «كُنتُ كَنزا»، با صداي اين هنرمند و در هم‌خواني با هانيه کيان در سراسر ايران منتشر شد.
بهار سال جاري اين آلبوم آماده پخش در سراسر ايران بود که انتشارش به تعويق افتاد تا سرانجام از روز شنبه (۱۶ تير) در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت و قرار است تا پايان هفته جارى، اين مجموعه در سراسر ايران توسط شرکت ايران گام به طور گسترده پخش شود.
قمصرى كه پيش از اين فضاى موسيقى خود را در آلبوم‌هايى نظير «لمس» و «بازگشت به آتش» معرفى كرده و در آلبوم «نيستي در هست» نيز براي اولين‌بار به صورت مستقل خوانندگي کرده بود، اين‌بار «کنت کنزا» را در سبک موسيقي راک ولى در همان راستا ادامه داده است.
«كنت كنزا» داراي هفت قطعه است که در سبك راك، متال و پروگرسيو راك، روى اشعارى از مولانا، شاه نعمت‌الله ولى و شيخ بهايى ساخته شده است. از خصوصيات ديگر اين آلبوم اين است كه بخش اصلى آن يعني قطعات «نبرد خدايان» و «تا مرگ» روى اشعارى از خود قمصرى تصنيف شده است. همچنين او طراحى گرافيك اين مجموعه را به عهده داشته است.
او اين آلبوم را چنين ترجمه مي‌كند: «گنجى بوده‌ام، گنجى هستم و گنجى خواهم بود. نام اين اثر، به گنجى اشاره مى‌كند كه در ذات هر انسانى نهفته است؛ گنجى لايتناهى نهفته در ذات انسان.»
مصباح قمصري كه پيش از اين تمام سازهاى آثارش را، خودش مي‌نواخته، در اين اثر نيز بر همين منوال پيش رفته و نوازندگي گيتار الکتريک، گيتار دوازده سيم، گيتار باس، پيانو، کلارينت، سازهاي کوبه‌اي، صداسازي و سينتي‌سايزر اين آلبوم را انجام داده و ميکس و مسترينگ آلبوم نيز توسط خود او انجام شده است. قمصرى پيش از اين گفته بود: «من براى آموختن هيچ سازى معلمى نداشته‌ام و تمام سازهايم را به‌طور ذاتى مي‌دانم. اين يكى از گنج‌هاى ذاتى من است.»
بهار امسال چندين رونمايى به دعوت شهرهاى مختلف ايران براى «كنت كنزا» برگزار شد كه با استقبال مخاطبان اين سبك مواجه بود.